Tonzilitas (angina)

Tonzilitas – bakterinės ar virusinės kilmės tonzilių uždegimas. Kartais tonzilitas vadinamas angina. Anginos terminas nevartotinas, nes gali būti painiojamas su krūtinės angina. Tonzilitas – viena iš ryklės skausmo priežasčių tai ūminė infekcinė liga, pasireiškianti limfadenoidinio ryklės tonzilių audinio uždegimu. Dažniausiai būna gomurio tonzilių uždegimas, kitos tonzilės įtraukiamos rečiau.Įsigyti Fėja 26 mygtukas

Gydymas. Ryklės skausmas ir karščiavimas gali būti palengvinti vartojant be recepto parduodamus ibuprofeną ar paracetamolį. Ryklės skausmą gali sumažinti ir dažnas ryklės praskalavimas šiltu sūriu vandeniu (prisemti šiek tiek vandens į burną ir pagargaliuoti). Derėtų gerti nemažai šiltų skysčių – arbatos, sultinio. Daugiau ilsėtis. Bakteriniams tonzilitams gydyti gali būti skiriami antibiotikai. Taip pat gali būti naudojamos fizioterapinės procedūros.

Šildymo elementai dedami ant gerklės. Procedūras galima kartoti 2-3 kartus, patartina ryte ir vakare. Po procedūros 20-30 minučių nerekomenduojama staigi temperatūros kaita (šaldymas).

Tonzilito profilaktikai rekomenduojama šildyti gerklę ir nosies antis.feja prez2