Stuburo išvarža

Osteochondrozė dar gali būti komplikuota tarpslankstelinėmis išvaržomis,- skausmas gali pasireikšti ir galūPriemonės 26 mygtukasnėse, galvoje, o taip pat vidaus organuose. Juosmens osteochondrozė, dažniausiai pasitaikanti, paprastai sukelia skausmą apatinėse galūnėse, kaklo osteochondrozė- rankose bei galvoje, krūtinės dalies- vidaus organuose. Skausmo pasireiškimo mechanizmą galima būtų atrašyti taip: tarpslankstelinis diskas neatlaiko apkrovos, todėl išsikraipo. Aplink tarpslankstelinį diską yra nervų ataugos, kraujagyslės ir stuburo smegenys. Stuburo išvarža, liesdama kurią nors disko nervo ataugą sukelia jos uždegimą, o dėl to skauda.

 Išvaržos gerai matomos tomogramose. Mažos 4-5 mm išvaržos sutinkamos gan dažnai, tačiaIšvarža1u rimtų nepatogumų pacientui jos dažniausiai nesukelia. Dar 70 % išvaržų, kai nebūtų keista net neturi klinikinių požymių , o skausmą, dėl kurio pacientas tokiu atveju kreipiasi į gydytoją sukelia ūmūs raumenų spazmai arba tarpslankstelinių sąnarių poslinkis. Kitaip sakant žmogus gali turėti nedidelę išvaržą ir jaustis pakankamai gerai.

7-8 cm disko išvaržos ūmaus periodo metu gali būti stipraus skausmo priežastimi, tačiau prognozė paprastai būna teigiama ir be operacijos (žinoma, jeigu nėra rimtų neurologinių pažeidimų). Svarbiausias- patinimo bei uždegimo gydymas.

Yra nuomonė, kad 10 ir daugiau mm disko išvarža reikalauja operacijos. Tačiau jeigu nėra būtinybės operuoti tuoj pat, o situacija pakenčiama- gerai taikyti konservatyvų gydymą, o vėliau įvertinti rezultatus.

Gydymas. Konservatyvaus gydymo metu šakneliniai skausmai (kojose) išnyksta 70 % pacientų Išvarža2jau po septynių gydymo savaičių. Kitaip tariant jeigu nėra skubios operacijos būtinybės- gydant konservatyviu būdu septynias savaites, dažniausiai jaučiamas bendras stuburo būklės pagerėjimas. Jeigu situacija nepasikeičia per šį laikotarpį- vis dėl to yra laiko apmąstyti ar verta operuoti.

Ar gali išvarža išnykti arba sumažėti? Pateikiame vieno tyrimo rezultatus. Pacientams, turintiems disko išvaržas gydant konservatyviu būdu kas 3 mėnesius dviejų metų laikotarpiu buvo atliekamos magnetinio rezonanso tomografijos. Jos parodė, kad 88% pacientams išvaržų dydis sumažėjo 50 % ir net daugiau. Intensyviausias išvaržų sumažėjimas pastebimas 3-6 mėnesiais nuo išvaržų susidarymo pradžios. Tokiu metu net 64% pacientams išvaržos sumažėjo daugiau nei 50%. O 50% sekvestruotų išvaržų išnyko visiškai.Priemonės 26 mygtukas