Sėdimojo nervo uždegimas (neuropatija, išijas)

Išijas – iš graikų kalbos – sėdimojo nervo uždegimas. Sėdimasis nervas yra didžiausias mūsų organizme. Priemonės 26 mygtukasŠio nervo pradžia – penki skirtingi stuburo lygiai juosmens srityje – pagrindinėje atramos ir krūvio vietoje. Toliau nervas leidžiasi žemyn per koją ir dalinasi į kelis mažesnius nervus, atsakingus už impulsų perdavimą į dubenį, šlaunis, kelius, blauzdas, pėdas ir pirštus.

Simptomai. Šis susirgimas pasižymi skausmu stuburo juosmens srityje ir kojose. Skausmas labai stiprus, deginantis, priepuolinio pobūdžio, paprastai žmogui tinka tik tam tikra padėtis, žmogus negali susilenkti ar išsitiesti. Vėliau sutrinka jautrumas, atsiranda nutirpimai arba mėšlungis. Kojos raumenų jėga sumažėja, gali baigtis ir paralyžiumi, ypač pėdos raumenyse. Žmogus negali vaikščioti ant pirštų galiukų arba ant kulnų, pėda tuo metu gali visiškai nepaklūsti šeimininkui.

Gydymo tikslas. Nuskausminti, sumažinti patinimą, nervo ir gretimų audinių uždegimą, sumažinti kraujagyslių bei raumenų spazmus, normalizuoti kraujotaką, tonusą bei medžiagų apykaitą. Naudojamos magnetinės terapijos procedūros.