Rinitas (sloga)

Rinitams būdingi tipiški priepuoliai, kai ligonis čiaudi ir iš nosies išskiria gausų sekretą. Dažnai šiuos
požymius lydi konjunktyvitas – akių perštėjimas ir ašarojimas.Įsigyti Fėja 26 mygtukas
Simptomai. Priežastys. Tipiškas infekcinis rinitas po peršalimo turi kiek kitokią eigą. Jo svarbiausias simptomas – pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, kurį sukelia nosies gleivinės pabrinkimas ir gleivingos išskyros, užkemšančios nosies landas. Gydant išskyrų sumažėja, bet pabrinkimas lieka. Dažnai jaučiamas nosies sausumas ir perštėjimas.

Pasitaiko ir kitų rinito tipų.

Alerginis rinitas būna dviejų tipų – sezoninis, kuriam būdinga alergija žiedadulkėms. Juo sergama pavasarį ir vasarą, kai žydi augalai, o nuo namų dulkių ir gyvūnų vilnų sergama ištisus metus. Vazomotorinis rinitas panašus į pastarąjį rinitą, bet nėra alerginio komponento. Ligą provokuoja sausas oras ir stiprūs kvapai. Dažnai priepuolis prasideda gulint.

Gydymas. Be jau žinomų vaistinių preparatų nuo slogos gydymui gali būti naudojama fizioterapija. Šildymo elementas dedamas ant nosies ančių. Procedūras galima kartoti 2-3 kartus, patartina ryte ir vakare. Po procedūros 20-30 minučių nerekomenduojama staigi temperatūros kaita (šaldymas). Procedūros atliekamos 10-12 dienų, kol praeis nosies užgulimas. Gydytojui rekomendavus šildymą galima naudoti kartu su lašais nosiai.feja prez2