Podagra

PodagraPriemonės 26 mygtukas.

Tai patologinė būklė, kai šlapimo rūgšties susidarę kristalai nusėda sąnaryje ir taip sukelia uždegimą bei stiprų skausmą. Šlapimo rūgštis- normalus kūno metabolizmo šalutinis produktas, susidarantis yrant ląstelėms ir baltymams. Normaliai šlapimo rūgštis ištirpsta kraujyje, pereina pro inkstus, tada su šlapimu pašalinama iš organizmo. Podagra sergančiųjų žmonių kraujyje yra didelė šlapimo rūgšties koncentracija, o tai reiškia, kad susidaro daugiau kristalų.

Priežastis. Priežastys gali būti įvairios: vyresnis amžius, mityba, kurioje gausu baltymų, nutukimas, didelis lipidų kiekis kraujyje ir tam tikri sutrikimai, pavyzdžiui aukštas kraujospūdis, išeminė širdies liga, cukraligė.

Simptomai. Liga prasideda ūmiai, dažniausiai skaudėti pradeda naktį, ir skausmas stiprėja. Sąnarys parausta ir sutinsta. 75% procentų žmonių tai didysis kojos pirštas. Negydant ūmi ligos forma gali išsivystyti į lėtinę. Simptomai išlieka, kai liga kartkartėmis vis paūmėja.

Gydymas. Skausmą bei patinimą gali numalšinti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Tuo ligonius, kuriosPriemonės 26 mygtukas neveikia nesteroidiniai vaistai- reikia gydyti kortikosteroidais. Taip pat uždegimą bei skausmą malšina magnetinė terapija. Jos poveikis efektyvus, tačiau tausojanti organizmą nes neturi šalutinio poveikio.

Būtina keisti mitybą, gerti daugiau vandens, mažiau vartoti alkoholio, sūraus maisto, taip pat maisto, kurio sudėtyje yra daug organinių medžiagų, kūno ląstelių suyrančių į šlapimo rūgštį.