Pleksitas (nervinio rezginio uždegimas)

Pleksitas – tai nervinio rezginio pažeidimas.Priemonės 26 mygtukas

Priežastis. Pleksito priežastimi gali būti infekcija, trauma, intoksikacija.

Skiriamos dvi pleksito stadijos: pradinė neurologinė bei vėlesnė paralitinė. Neuralgijos stadija pasižymi spontanišku skausmu ir skausmais, stiprėjančiais judant, spaudžiant nervų rezginį ir išeinančius iš jo nervus. Paralitinei stadijai būdingi paralyžius arba parezas (sumažėjęs raumenų tonusas), jautrumo sumažėjimas, vegeto-trofinis sutrikimas inervacijos zonoje.

Dažniausiai pasireiškia peties ir juosmens pleksitai. Peties pleksitas paprastai būna dėl traumų, žasto rezginio suspaudimo arba peties sąnario išnarinimo, raktikaulio lūžio, gimdymo traumos ir pan.

Taip pat gali būti susijęs su spaudimu į pažastį naudojant ramentus; gali būti dėl kritimo ant ištiestos rankos, ilgai laikant ranką virš galvos miegant. Jeigu pažeisti visi rezginiai, skausmai pasireiškia raktikaulio zonoje, plečiasi į ranką; gali išsivystyti periferinis paralyžius arba rankos parezas.

Gydymo tikslas. Priešuždegiminis poveikis nervinio rezginio zonoje, nervų, raumenų funkcijų atkūrimas naudojant magnetinę terapiją.