Osteochondrozė: 4 rimtos pacientų klaidos

Nugaros skausmus vadina įvairiai: lumbago, radikulitas, išijas. Moksliškai visa tai- osteochondrozės požymiai. Deja daugelis sergančiųjų osteochondroze stengdamiesi padėti sau klysta. Šiandien mes išnagrinėsime dažniausiai pasitaikančias klaidas o taip pat pateiksime teisingus šio susirgimo gydymo būdus.

Pirmoji klaida“ Palengvės savaime“

Pajutus ūmų nugaros skausmą, kai kurie pacientai mano, kad jis „liausis savaime“. Be to šie žmonės ir per skausmą bando gyventi įprastai.

O kaip reikėtų elgtis? Nugaros arba kaklo skausmas- tai signalas bylojantis apie tai, kad organizme vystosi osteochondrozė. Nieko nedarant ši liga progresuos, o ūminiai procesai kartosis vis dažniau ir skausmingiau. Todėl būtina kreiptis į gydytoją ir pradėti kompleksinį osteochondrozės gydymą.

Antroji klaida „Skubus skausmo malšinimas bet kokia sąskaita“

Daugelis žmonių bando malšinti skausmą ekstrinėmis gydymo priemonėmis, nesusimąstydami apie tolimesnius tokio gydymo rezultatus. Paprastai tai nesteroidinių vaistų injekcijos arba stiprūs nuskausminamieji. Šios priemonės tam kartui iš tikrųjų greitai numalšina skausmą, tačiau paspartina tarpslankstelinių diskų degeneraciją. Be to jos turi rimtų šalutinių poveikių, pirmoje eilėje virškinamajam traktui.

O kaip reikėtų elgtis? Osteochondrozė tai lėtinis susirgimas, galintis stipriai apriboti darbingumą, todėl reikia galvoti ne apie trumpalaikį efektą, o apie rytojų ir tolimesnes sveikatos perspektyvas.

Skausmą, žinoma, reikia malšinti, tačiau reikėtų rinktis ne greičiausiai, o švelniausiai veikiančias priemones, neskatinančias bendro ligos progresavimo.

Pavyzdžiui esant osteochondrozei be vaistų gerai nuskausmina magneto terapija. Ji efektyviai nuskausmina, nes taip pat kaip ir nuskausminamieji, blokuoja užspaustų nervų impulsus. Tačiau magnetinio lauko poveikis neardo slankstelių ir neturi šalutinio poveikio kitiems organams.

Trečioji klaida „Gaila laiko“

Praktiškai 100% gydytojų osteochondrozės gydymui skiria fizioterapiją. Tačiau daugelis pacientų nežiūri į fizioterapiją rimtai ir nesilanko fizioterapijos procedūrose motyvuodami tuo, kad nepatogu kiekvieną dieną važiuoti į polikliniką, per toli važiuoti, gaila sugaišto laiko…

O kaip reikėtų elgtis? Fizioterapija esant osteochondrozei (dažniausiai tai magneto terapija) tiesiog būtina. Magneto terapija būtina tam, kad sustiprinti kraujotaką stubure ir aplinkiniuose audiniuose, atstatyti tarpslankstelinių diskų maitinimą, palengvinti skausmą bei raumenų spazmus. Tai ne pagalbinė priemonė gydymui, o dažniausiai pagrindinė kompleksinio gydymo dalis. Kitas klausimas- ar būtina procedūras atlikti būtent poliklinikoje? Šiais laikais galima įsigyti portatyvinius fizioterapijos prietaisus, kurie paciento patogumui leidžia atlikti kursinį gydymą namų sąlygomis.

Ketvirtoji klaida „Viskas baigėsi“

Pasibaigus gydymo kursui bei ūminiam procesui, daugelis mano, kad išsigydė osteochondrozę. Stengiasi daugiau apie tai neprisiminti ir jokių profilaktikos kursų neatlieka.

O kaip reikėtų elgtis? Reikėtų suprasti, kad osteochondrozė- klastingas susirgimas, todėl norint išvengti stuburo būklės paūmėjimų rekomenduojamos šios priemonės: pasistengti sumažinti stuburo apkrovą, sistemingai (ne mažiau dviejų kartų per metus) atlikti profilaktiką- gydomosios mankštos kursus bei magneto terapiją. Tai leis kontroliuoti susirgimą.

Gydytojas vertebrologas F. Berezin

Almag  – padeda STUBURUI bei SĄNARIAMS

Almag 01 bėgančio impulsinio magnetinio lauko prietaisas skirtas efektyviam poveikiui į organizmą magnetiniu lauku. Pagrindinės Almag naudojimo indikacijos: stuburo osteochondrozė, artritai bei artrozės, atramos judėjimo aparato pažeidimai.

Svarbiausias prietaiso privalumas- aukštas poveikio efektyvumas. Almag veikia uždegimo simptomus, padeda sumažinti skausmą, grąžinti darbingumą. Aparatas veikia pažeistus organus bei audinius atstatydamas jų dėl ligos pakitusių ląstelių gyvybingumą. Bėgantis impulsinis magnetinis laukas veikia kaip biologinis stimuliatorius, sustiprindamas medžiagų apykaitą tarp ląstelių, atstato pažeistas funkcijas. Tuo pačiu pažeistame sąnaryje mažinamas uždegimas ir skausmas. Pagerėjęs kraujagyslių sienelių pralaidumas spartina patinimų gydymą. Sąnario bei šalia jo esančių audinių medžiagų apykaitos normalizavimas gerina sąnario kremzlės regeneraciją, o tai teigiamai veikia sąnario funkcionalumą bei leidžia sustabdyti įvairius susirgimus. Almag konstrukcija leidžia patogiai naudoti pačiam pacientui be jokios išorinės pagalbos. Šiuos keturis induktorius, tarpusavyje sujungtus į lanksčią grandinę, lengva apvynioti aplink sąnarį, ant jų lengva atsigulti. Dėl švelnaus poveikio Almag galima naudoti praktiškai bet kokiame amžiuje. Ypatingai naudingas nusilpusiems ligoniams, kuriems medikamentinis gydymas netinkamas.Almag1 

Plačiau apie prietaisą