Osteochondrozė

Osteochondrozė – tai degeneracinė stuburo liga, kuri pažeidžia tarpslankstelinius diskus, slankstelius, stuburo raiščius.Priemonės 26 mygtukas

Osteochondrozės, t. y. tarpslankstelinių diskų degeneracijos išsivystymo priežastis, iki šiol tiksliai nežinoma, tačiau nustatytos kelios priežastis: medžiagų apykaitos sutrikimai organizme, silpnas fizinis vystymas, genetinės savybės ir t. t. Disko išvarža gali būti dėl per didelės apkrovos diskui, ir žinoma kuo diskas ir aplinkiniai raumenys silpnesni, tuo mažesnė apkrova gali išprovokuoti išvaržą. Osteochondrozės priežastis nustatyti sunku dėl to, kad šis susirgimas pasitaiko ir pagyvenusiems, ir jauniems, ir fiziškai aktyviems žmonėms, ir taip pat nemėgstantiems sporto.

Osteochondrozė klastinga tuo, kad dėl jos gali skaudėti kitus organus. Tuomet pacientas pradeda gydyti visiškai sveiką organą, o esanti osteochondrozė lieka be tinkamo gydymo.

Osteochondrozė– lėtinė liga todėl kelias pasveikimo link nors ir ne trumpas, tačiau ne beviltiškas.

Gydymas. Stuburo osteochondrozės gydymas paprastai kompleksinis. Tai fizioterapijos metodų taikymas bei vaistinių preparatų skyrimas. Pacientams būtina sisteminė gydomoji mankšta- tai stiprina nugaros raumenis, ir tuo pačiu mažina apkrovą stuburui. Gerai gydo masažas bei manualinė terapija. Iš vaistinių priemonių tinka chondroitinsulfatą turintys nesteroidiniai priešuždegiminiai preparatai, analgetikai. Vietiniam gydymui naudojami įvairūs šildantys bei nuskausminantys tepalai.

Prieš taikant kurį nors gydymo metodą būtina atkreipti dėmesį į tokius momentus: jeigu planuojate gydytis vaistiniais preparatais, kuriuos skyrė gydytojas,- reikėtų nepamiršti kad jie vis dėl to kenkia kepenims bei skrandžiui; pasirenkant manualinės terapijos gydymą reikia atidumo- tam kad pasirinkti gerą specialistą, nes ne profesionalas, o tokių nemažai, gali labai pakenkti. Gydomoji mankšta turi būti atitinkamos apkrovos, nes neturėtų kenkti stuburui, o tik mankštinti nugaros raumenis. Pratimus reikia atlikti lėtai, be staigių judesių. Maksimaliai „nekenksmingas“ gydymo metodas yra fizioterapija, kuri stiprina vartojamų vaistų poveikį ir padeda sumažinti jų kiekį.

Esant osteochondrozei labai tinka magnetinė terapija, nes puikiai susitvarko su osteochondrozės problemomis, turi nedaug kontraindikacijų, o dėl švelnaus poveikio tinka nusilpusiems ligoniams, pagyvenusiems žmonėms, o taip pat daugelio šalimai esančių susirgimų gydymui. Magneto terapija- tai fizioterapijos kryptis, kai visą organizmą (bendro poveikio magneto terapija) arba jo dalį (vietinė magneto terapija) veikia pastovus arba kintamas žemo dažnio magnetinis laukas. Esant magneto terapijai, magnetinio lauko erdvinis nevienalytiškumas skystose judančiose laidžiose elektrai terpėse (kraujas, limfa) sužadina magneto hidrodinamines jėgas. Magnetinė terapija nuskausmina be šalutinio poveikio, o svarbiausia sustabdo kremzlių susidėvėjimo procesą dėl sąnario aprūpinimo maistinėmis medžiagomis. Magnetinio lauko poveikis aktyvuoja kraujotaką, mažina uždegimą, šalina skilimo produktus. Ankščiau kokybiška magnetinė terapija nebuvo lengvai pasiekiama,- paprastai ją skirdavo tik medicinos įstaigose. O dabar gaminami aprobuoti bei sertifikuoti fizioterapijos prietaisai skirti gydymui namų sąlygomis.

Osteochondrozės profilaktikai, būtina laikytis taisyklių, kurie mažina stuburo apkrovą:

  1. laikysena visada turi būti taisyklinga
  2. stengtis nekiloti sunkių daiktų; jeigu būtina, kelti juos pritūpus, o nepasilenkus
  3. labiau judėti, dažniau pasivaikščioti, neleisti nugaros raumenims atrofuotisPriemonės 26 mygtukas
  4. jeigu įmanoma plaukioti ir kaboti ant skersinio