Kaklinės stuburo dalies spondiliozė, osteochondrozė

Spondiliozė tai degeneracinė stuburo ašies liga kaklo srityje, sukelia kaklo skausmą ir sąstingį. Osteochondrozė- taip pat degeneracinis procesas, sukeliantis skausmą ir sąnarių sustingimą.Priemonės 26 mygtukas

Po pirmosios pagalbos- aštraus skausmo pašalinimo vaistiniais preparatais skiriamas kompleksinis gydymas:

  1. Raumenų įtampos mažinimui- šildymas (pūslė, vonios su jūros druska, aparato šildymas) ir kaklo zonos masažas, raumenų įtampą mažinantys pratimai. Masažas- stipri mechaninė priemonė, kuri veikia nervų ir raumenų audinius, kraujagysles, sąnarius ir raiščius. Jeigu prieš tai buvo skirta gydomoji mankšta- poveikis dvigubas.

  2. Stuburo slankstelių būklės pagerinimui- impulsinės magnetinės terapijos kursas. Magnetinis laukas sustiprina kraujo tėkmę ir medžiagų apykaitą audiniuose, esančiuose šalia kaklo slankstelių. Tai stiprina tarpslankstelinių diskų maitinimą, palaipsniui atstatomos ir normalizuojamos jų funkcijos. Magnetinė terapija taip pat gerina prispaustų tarp slankstelių nervų galūnių impulsų pralaidumą, o tai teigiamai veikia organizmo funkcijas: atstato jautrumą, klausą, normalizuoja miegą. Esant kaklo osteochondrozei impulsinės magnetinės terapijos kursai turi būti atliekami ne rečiau 2-jų kartų per metus.

  3. Sergantiems kaklo osteochondroze arba spondilioze būtini pasivaikščiojamai ir fizinis aktyvumas- aš visada juos rekomenduoju savo pacientams, ypač pagyvenusiems žmonėms. Ilgiau būkite grynam ore, pasivaikščiokite, gyvenkite aktyvų gyvenimą ir ligos pačios pasitrauks, nes joms nebeliks vietos jūsų gyvenime.